FEDERASYON BAŞKANIMIZ

KAYA MUZAFFER ILICAK
KAYA MUZAFFER ILICAK
Halka ve Olaylara Tercüman gazetesinde 1993 yılına kadar teknik müdürlük, foto muhabirliği ve yazarlık yaptı.
 2003 yılında Tercüman Gazetesi`nin yeniden çıkarılmasında görev aldı ve 2003-2010 yılları arasında Tercüman Gazetesi`nde spor yazarlığı yaptı, 
Esnaf Yazıları`nı yazdı ve yayın kurul üyeliği yaptı. 1974 yılında İstanbul Judo ve Tekvando İl Temsilciliği yaptı.
1975 yılında Türkiye`de judonun gelişmesindeki en önemli etkenlerden biri olan Judo Temel Teknikleri`ni hazırlanarak tüm yurda dağıtımını gerçekleştirdi. 
1977- 2000 yılları arasında Karakuşak Uzakdoğu Sporları Dergisini yayınladı.
1980 Karakuşak dergisi liderliğinde karate sporunun öncüleri olan Hakkı Koşar, Ferhat Özsert, Ahmet Doğaner ve Enver Hancı hocaları bir araya getirerek karatenin, Judo Federasyonu`na bağlanmasını gerçekleştirdi. 
1980 Karakuşak 1. Türkiye Karate Şampiyonası`nı düzenledi. Bu şampiyonada vuruşlu ve vuruşsuz ekollerin bir arada yarışabileceklerini ispatladı. (Büyük usta Taiji Kase bu organizasyonda gösteri yaptı. Bazı maçların hakemliğini yaparak ilk karate hakem seminerini gerçekleştirdi.) 
1980`de Bremen`de yapılan Dünya Karate Şampiyonasında Türk karate takımının sponsorluğunu yaptı. Frankfurt`ta seyahatte olan Judo Federasyonu Başkanı Cihat Uskan`ı da davet ederek karate sporunu yakından tanımasını sağladı. 
1984 yılında L`Orient Eugene Flandin - İstanbul Gravürleri`nin Türkiye`de ilk kez tıpkıbasımını gerçekleştirdi. 
1985 -1990 yılları arasında Rehber Galeri Güzel Sanatlar Dergisini yayınladı. 
1986 yılında Kick Boks, Türkiye`de ilk kez Karakuşak Dergisi öncülüğünde tanıtıldı. 28 Temmuz 1986`da Spor Sergi Sarayı`nda ilk gala maçlarını gerçekleştirdi.
 2004 yılında Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin`e, Kick Boks, Wushu (Kung Fu), Aikido, Muay Thai, Ashihara Budo Kai branşlarını tek çatı altında toplayarak Mücadele Sporları Federasyonu`nun kurulmasını teklif etti ve bu federasyonun kurulmasını sağladı. 
2004 yılında Tekvando Federasyonu Danışma Kurul Üyeliği yaptı. 
2006 yılında Muay Thai Federasyonu Kurucu Üye ve Danışma Kurulu Başkanlığı yaptı. 
2006 yılında Kick Boks Federasyonu Danışma Kurul Üyeliği yaptı. 
2006 yılında Judo Federasyonu Danışma Kurul Üyeliği yaptı. 
2009 yılında Avrupa & Ortadoğu Hapkido Mücadele Sanatları Derneği`ni (EHMAA) kurdu. 
2010 yılında Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Derneği`ni (DUMES) kurdu. 
2011 yılında Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu`nu (DUMESF) kurdu. 
2012 yılında Kırgızistan`ın Başkenti Bişkek`te, Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Çare Spor" sloganı ile Kırgız Cumhuriyeti Beden Eğitimi ve Milli Olimpiyat Komitesi, Cengiz Aytmatov Uluslararası Çocuk Yardım Fonu işbirliğiyle Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu olarak Kick Boks şampiyonası düzenledi. 
2012 yılında İstanbul Ahmet Cömert Spor Tesislerinde, Uyuşturucuyla mücadelede tek yol spor sloganı ile Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliğiyle Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu olarak “Türkiye Vetaranlar Muaythai Şampiyonası” şampiyonası düzenledi.
 2013 yılında Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu`nu (THMAF) kurdu. Sivas, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Antalya illeri başta olmak üzere Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Mersin Mezitli Belediye İlk-Ortaokulu, Mezitli Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu, Çorum Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Yavuz Sultan Selim Ortaokullarında ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu`na üye. 70 spor kulübünde 40`yakın konferanslarla doping ve uyuşturucunun zararlarını anlatan Kaya Muzaffer Ilıcak, Sürekli basın kartı sahibi ve Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) üyesidir.
Kaya Muzaffer Ilıcak 
“Federasyon Haberlerini takip etmek için bültene üye olun.”