Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası

ADANA`DA HAPKİDO ŞÖLENİ  TEMİZ NESİL, TEMİZ SPOR" CUMHURİYET KUPASI  HAPKİ DO TÜRKİYE  ŞAMPİYONASI 29.30/EKİM/2015 ADANA Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası   Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası ve "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor" konferansı Adana`da gerçekleşti. 

Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası
A+ A-

 ADANA`DA HAPKİDO ŞÖLENİ ``TEMİZ NESİL, TEMİZ SPOR" CUMHURİYET KUPASI 

HAPKİ DO TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

29.30/EKİM/2015  ADANA

 

Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası  

 

Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası ve "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor" konferansı Adana`da gerçekleşti. 

Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu faaliyet programında yer alan Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası 29-30 Ekim 2015 tarihlerinde Adana Çukurova Belediyesi, Çukurova Belediyesi Kültür Merkezi spor salonunda "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor", ``Temiz nesil Temiz spor``sloganı ile yapıldı.

 

Şampiyonaya ev sahipliği yapan, Soner Çetin Çukurova Belediye Başkanı, Fatih Genel Yüreğir Kaymakamı, Dr. Mehmet Ali Özkan Çukurova Kaymakamı, Bilal Uludağ Sarıçam Belediye Başkanı, İsmail Özgen ve Çukurova Belediyesi Başkan Yardımcısı,Sayim Yılmaz, Çukurova Belediyesi Kültür Müdürü, Özlem Aktakas, Sarıçam Belediyesi Özel Kalem Müdürü, Mehmet Yıleri, Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi, Şükrü Gedik, Sarıçam Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü, Hidayet Cengiz, Sarıçam Belediyesi Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, Hacı Murat Türe, Ömer Refika Halıcılar Orta Okulu Müdürü, Aydın Kaynarpınar,Efendi Halil Orta Okulu Müdürü, Hüseyin Bolkan,Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdürü, Murat Aksen, Şehit Samet Saraç Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı, İbrahim Pıtırlı, Öz Hilal Spor Kulubü Başkanı, Nurettin Avcı,Tekvando Federasyonu Uluslar Arası Hakemi,

Ceyhun Öktem, Bedminton Federasyonu Adana İl Temsilcisi,Tahir Türkaslan ,Karate Federasyonu Adana İl Temsilcisi,Elif İnce, İnce Karate Do Spor Merkezi Kulüp Başkanı, Mehmet Say, Sabancı Öğrenci Yurdu Müdürü, Naim Ayçiçek, Lider Özlü Spor Merkezi Kulüp Başkanı, Mehmet Satıcıoğlu, Judo Federasyonu Milli Hakemi ve WATDAF Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi, Ayhan Binboğa, AKSODİK Kulüp Başkanı, Seçil Binboğa, İzcilik Federasyonu Adana İl Temsilcisi, Bülent Ağan, Judo Federasyonu Milli Sporcusu   katılımı ile Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası gerçekleşti.

 

Çukurova Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu, Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu ve European & Middle East Hapkido Martial Arts Assosication işbirliği ile ``Uyuşturucuyla mücadelede tek yok spor`` sloganı ile gerçekleşen organizasyonda Türkiye’nin çeşitli illerinden 150 kadar sporcu katıldı. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakalar teknik açıdan çok yüksek maçlara sahne oldu. Adana ilinin mücadele sporlarında duayen isimlerinde katılımı ile hapkido şöleni haline gelen organizasyon geleceğin şampiyon sporcularını bir araya getirdi.

 

Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Adana İl Başkanı Metin Ufuk, Çorum Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu İl Başkanı Kenan Biçer, Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Tokat İl Başkanı Metin Yaşar ve Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu Teknik Komite üyesi Ahmet Rasim Yılmaz`ın yönetiminde gerçekleştirilen şampiyonaya izleyiciler de büyük ilgi gösterdi.

 

"TEMİZ NESİL, TEMİZ SPOR"

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu ve Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası`nda sporcu ve velilere yönelik verdiği konferansta uyuşturucu maddelerinin zararlarını anlattı. Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu ve Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, "Çocukları uyuşturucudan ve dopingden korunmanın tek yolu ufak yaşta çocukları spora alıştırmaktır" dedi.

 

"HANGİ SPOR OLURSA OLSUN, SPORA BAŞLATMALIYIZ"

Ilcak, sporla kötü alışkanlıklardan kurtulabileceklerini vurguladı ve ebeveynlerin çocuklarına daha çok zaman ayırması gerektiğini söyledi. Ilcak, "Türkiye’de yaşayan genç nesli yok etmeye yönelik bir plan vardır. Bunu kimler yaptı bilmiyoruz. Zararlı ve ölümcül olan maddeler, yurdumuzun her ilinde okul önlerinde satılıyor. Hep beraber bunun tedbirini almamız lazım. Ve burada en önemli şey, devlet üzerine düşen görevi yapıyor. Tedavisiyle okuldaki öğretmeni ve spor hocalarıyla, polisi ile, jandarmasıyla bir seferberlik var. Bunun çözümü sadece benim, senin, devletin, polisin değil de ailelerinde bir arada ortak çalışma yapmaları gerekir. Dünya Uyuşturucuyla Mücadelede Eden Sporcular Federasyonu olarak yaptığımız şey şu, bağımlı olmadan ve ilaçla tanışmadan büyüye bilecek bir nesli oluşturmanın çabası içerisinde olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz" dedi.

 

 

 

Şampiyonada dereceye giren sporcular ile kiloları şöyle oldu:

 

+59 Kg Yıldız Kızlar

1-Zeynep Mutlu İstanbul

2-Kübra Köksal Adana

 

37 Kg Yıldız Erkekler

1-Erdem Büyükgüzel Adana

2-Musa Büyükgüzel Adana

 

+65 Kg Yıldız Erkekler

1-Doğukan Oğul Adana

2-Kenan Kaplan Adana

 

50 Kg Yıldız Erkekler

1-Hasan Konyar Adana

2-Fatih Kandemir Tokat

 

40 Kg Yıldız Erkekler

1- Emir Bilici İstanbul

2-Mustafa Tuncer Adana

 

37 Kg Minik Kızlar

1-Gözde Bozkurtlu Adana

2-Pınar Ergen Adana

 

53 Kg Yıldız Erkekler

1-Serhat Yavuz Adana

2-İsmet Mert Bostan İstanbul

3-Doğukan Oğul İstanbul

 

41 Kg Yıldız Kızlar

1-Melisa Ağca Adana

 

36 Kg Minik Erkekler

1-Baran Özaltun Adana

2-Enes Kor Adana

 

30 Kg Minik Erkekler

1-Erdal Gürpınar Adana

2-Nevaf Akdeniz Adana

 

47 Kg Minik Kızlar 

1-İncisu Kılıç Adana

2-Melike Koç Adana

 

54 Kg Yıldız Erkekler

1-Mücahit Akboğa Adana

 

45 Kg Minik Kızlar

1-Hacer Bozkurt Adana

68 Kg Genç Erkekler

 

1-Nedim Can Yaşar Tokat

 

+68 Kg Ümit Kızlar 

 

1-Funda Yıldız Adana

 

68 Kg Ümit Kızlar

 

1-Bahar Zümrüt Kaplan Adana

 

45 Kg Ümit Erkekler 

 

1-İsa Demirezen Adana

 

+78 Ümit Erkekler

 

1-Ömer Basut İstanbul

2-Mert Kemal Çakır İstanbul

 

63 Kg Genç Erkekler

 

1-İbrahim Can Selvitopu Tokat

2-Ali Bilsel Çorum

 

78 Kg Genç Erkekler 

 

1-Yunus Emre Kaya Tokat

2-Mert Kemal Çakır İstanbul

 

58 Kg Büyük Erkekler

 

1-Abdulkadir Türkoğlu Çorum

 

54 Kg Genç Erkekler

 

1-Ali Salih Yavuz Tokat

 

+68 Genç Bayanlar

1-Tuğçe Yozcu Adana

 

64 Kg Yıldız Erkekler

 

1-Barış Deniz Adana

 

73 Kg Genç Erkekler

 

1-Ali Şahin Çorum

 

40 Kg Minik Erkekler

 

1-Akın Kıvrak İstanbul

2-Emirhan Akkol Adana

3-Murat Şeyda Adana

 

30 Kg Minik Kızlar

 

1-Nehir Meral İstanbul

2-Sibel Onaran Adana

3-Gülfen Yaşar Adana

 

25 Kg Minik Erkekler

 

1-Hasan Hüseyin Bozkurt Adana

2-Mert Ali Kaya İstanbul

3-Hüseyin Cem Çalışır Adana

 

49 Kg Yıldız Erkekler

 

1-Fatih Oğuz Adana

2-Hakan Köse İstanbul

 

50 Kg Ümit Erkekler

 

1-Akın Can Ufuk Adana

2-Yunus Emre Şengül Adana

 

68 Kg Ümit Erkekler

 

1-Gökhan Güneş Tokat 

2-Ömer Özdemir İstanbul 

3-Ahmet Kürşat Bulut İstanbul

 

+78 Kg Ümit Erkekler 

1-Murat Akay İstanbul

2-Mehmet Akın Yıldız Çorum 

 

Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu faailet programında yer alan Cumhuriyet Kupası Hapkido Türkiye Şampiyonası 29-30/Ekim/2015 tarihinde , Adana Çukurova Belediyesi, Çukurova Belediyesi Kültür Merkezi spor salonunda "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor"sloganı ile gerçekleşti. Şampiyonamıza katılan bütün dal,ekol ve sistemlerin üylerine teşekkür ederim.

Genel Başkan

Kaya Muzaffer ILICAK 

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu 

Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları