Yusuf Kenan Biçer hocamız Hapkido 9. Dan`a terfi etti.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF, Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF ve Avrupa&Ortadoğu Hapkido Mücadle Sporları Derneği EHMAA federasyonları Çorum İl Başkanı ve Merkaz Hakem Komiteleri başkanı ve yünetim kulları üyesi Hocamız Yusuf Kenan Biçer Hapkido 9. Dana terfi etti.

 Yusuf Kenan Biçer hocamız Hapkido 9. Dan`a terfi etti.
A+ A-

 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF, Türkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF ve Avrupa&Ortadoğu Hapkido Mücadle Sporları Derneği EHMAA federasyonları Çorum İl Başkanı ve Merkaz Hakem Komiteleri başkanı ve yünetim kulları üyesi Hocamız Yusuf Kenan Biçer Hapkido 9. Dana terfi etti.
 
 
 Yusuf Kenan Biçer hocamızın kendi kaleminden özgeçmişi.
 
1961 yılında Çorum’da doğdum. Tahsilimi Çorum’da tamamladım. Öğrencilik yıllarında arkadaşlarımla beraber 1975 yılında teakwondoya başladım. Kısıtlı imkânlardan dolayı çalışmalarımın büyük bir kısmını Ankara’da devam ettirdim. Aynı zamanda da Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nde fahri teakwondo antrenörü olarak çalışmaya devam ettim. Bu arada 1978 yılında Ankara’da da yapılan Türkiye Teakwondo Şampiyonası’na katılan bir öğrencim Tansel Kuşçu gençler kategorisinde 45 kg’da Türkiye birincisi olmuştur.1981 yılında askerlik görevimi yapmak üzere Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda dört ay acemilik, devamında Bolu Komanda Tugayı’nda ustalık dönemimi tamamladım ve dönüşümde 4.Bolu Komando Taburu tarafından Üstün Hizmet Belgesi ile ödüllendirildim.
 
Askerlik bittikten sonra baba mesleği olan tekstil işi ile uğraşarak hem de devam ettirdiğim İl Spor Müdürlüğü’nde antrenörlük görevimi devam ettirdim.1983 yılında Türkiye Teakwondo Federasyonu’nun açmış olduğu hakem ve antrenör seminerine katılarak hakem ve antrenörlük belgelerine sahip oldum. İlerideki yıllarda il içinde yaptığımız turnuvalarda hakem olarak görev aldım.( Hakem olarak görev aldığım iller Amasya, Nevşehir, Kırşehir vs.)1987 yılında katıldığımız turnuvada gençler kategorisinde öğrencilerimin bir tanesinde birincilik üç adet ikincilik elde ettik.1988 yılında Çorum’da yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye bir adet birinciliği ve iki adet üçüncülüğü elde ettik.1989 yılında Gençler Türkiye Şampiyonası’nda bir tane birincilik bir tane ikincilik elde ettik.1990 yılında yapılan Milli Takım seçmelerinde bir ilki başararak Milli Takım Seçmesi ’ne ilk sporcumu gönderdim.
 
1992 yılında Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda bir tane üçüncülük elde ettik.1993 yılında Gençler Türkiye Şampiyonası’nda iki adet ikinci, bir adet üçüncülük elde ettik.1993 yılında PTT İl Müdürlüğü’nde işe başladım.1997 yılında Türkiye Teakwondo Federasyonu’nun tekrar yapılanmaya girerek Çorum’da ilk defa düzenlenen Türkiye Pumse Şampiyonası’nda katılan kadın sporcularım takım olarak Türkiye 3.cüsü olarak müsabakayı başarılı şekilde bitirdik.1998 yılında Türkiye Teakwondo Federasyonu’na Organizasyon Kurulu üyesi ve Siyah Dan Kuşak üyeliğine 2002 yılına kadar devam ettim. Ondan sonraki yıllarda başarımıza daha fazlalarını katarak devam ettirdik.2006 yılında Türk Telekom’un özelleşmesi ve emeklilik süremin dolması sebebiyle 2008 yılında emekli oldum.
 
2000 yılında tanışıp, görüştüğüm Hapkido sporunu gerçekleştiren Kaya Muzaffer Ilıcak hocamız Hapkido sporunun teakwondoya yakın bir spor dalı olduğunu ve bu sporu icraat edebileceğimi öğrendim, Hapkido İl Temsilciliği görevini vererek bu sporu da icraat etmeye başladım. Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Doon Oh Choi’nin İzmir’de bulunduğu seminere katıldım. 
 
Katıldığım seminerlerin Dünya Hapkido Federasyonun tarafından verilen belgeyle Uluslararası Hapkido Hakem ve Antrenörü olmayı hak kazandım.2009 yılında Çorum’da düzenlediğim I.Hattuşa Türkiye Şampiyonası ile Türkiye’de ilk defa Hapkido Şampiyonası düzenlenmiş oldu.2015 yılında Çorum’da III.Hattuşa Türkiye Şampiyonası’nı düzenleme görevinde bulundum, Adana’da Türkiye Cumhuriyet Kupası Hapkido İl Şampiyonası’nda ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Hasankeyf Türkiye Şampiyonası’na merkez hakem kurulunda hakem olarak görev aldım.2015 yılı Aralık ayında Kaya Muzaffer Ilıcak  hocamız ile beraber Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Doon Oh Choi tarafında Kore’ye seminere davet edildik. 
 
Seminer sonrası Kumdo kılıç sanatı sporunda yetki belgelerimizi alarak Türkiye’ye bu sporu katarak çalışmalarımıza başlakdık ve devam etmekteyiz.2016 yılında 5. İstanbul Hapkido Turnuvası’nda hakem olarak görev aldım.2017 yılında Adana’da düzenlenen 1. Başbuğ Türkeş ve 2. Başbuğ Türkeş katılarak merkez hakem kurulu başkanı olarak katıldım. 
 
Kaya Muzaffer Ilıcak ile beraber hakem semineri verebilmek için İran’a davet edildik. Bir hafta boyunca hakem adaylarına seminer verildi ve sonra belgeleri dağıtılmıştır. Başbuğ Türkeş Türk Cumhuriyetleri Uluslarası Hapkido Şampiyonası’nı yapmak için çalışmalarımız başlamış ve devam etmektedir.
 
Hapkido,Teakwondo ve Kumdo sporlarını antrenörü olduğum Gençlerbirliği Spor Kulubü ve Çınar 19 Gençlik Eğitim Kültür Spor Kulübü’nde çalışmalarıma 150 sporcumla halen devam etmekteyim.  
 
ürkiye Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF
Avrupa&Ortadoğu Hapkido Mücadle Sporları Derneği EHMAA 
Çorum İl Başkanı ve Merkaz Hakem Komiteleri başkanı
 
Yusuf Kenan Biçer
 
HAPKİDO   9.DAN,
TEAKWONDO 6.DAN 
KUMDO     6.DAN
 
 
 
HAKEM VE ANTRENÖRLERİM
1.Nazmi GÜVEN Teakwondo Ant., Ata sporları,Sayo Kan Ant., Hakem
2.İshak KEPÇELİ Teakwondo Ant., Hakem
3.İlhan AŞKIN Teakwondo Milli Takım Ant.,Kick Boks.,Muay Thai
4.Halil ÇÖL Teakwondo Ant., Hakem, Kick Boks.,Muay Thai
5.Bekir BOLAT Teakwondo ant. Hakem Wu shu milli takım ant.
6.Aydın FIRAT Teakwondo Ant., Hakem, Kick Boks.,Muay Thai, Wu shu ant.
7.Şahin Güler  Teakwondo Ant., Hakem, Kick Boks.,Muay Thai, Wu shu ant.
8. Muharrem Gözbüyük Teakwondo Ant., Hakem
9. Abdullah YİĞİTTAŞÇI Kick Boks.,Muay Thai, Wu shu ant.
10.Rıza Güven Teakwondo Ant., Hakem
11.Mustafa Güven Hapkido Ant.
12.Fahrettin ÖZTEMİZ Teakwondo Ant., Hakem, Kick Boks.,Muay Thai, Wu shu ant.
13.Emrah TAÇ Bilardo ant. Hakem Milli takım ent.
14. Arslan GÖZÜBÜYÜK Teakwondo Hakem.
15.Ömer ÖZDEMİR Teakwondo Hakem
16. Oğuzhan BEŞİKÇİ Teakwondo Hakem
17.Cnegiz TUFAN Teakwondo Hakem
18.Sakin KARAÇIRAK Teakwondo Hakem
19.Ahmet KURTBAŞ Teakwondo Hakem
20. Fazlı KONDUOĞLU Teakwondo Hakem
21.Suha ÇÖPLÜ Teakwondo Hakem
22. Cengiz BASIM Futbol Ant. Hakem
23. Bülent ÖZSOY Teakwondo Hakem, Kick Boks.,Muay Thai
24.Rafet KAZAK Hapkido Ant
25.Hatice GÜVEN Hapkido Ant
 
KARİYERİMDEKİ SPORCULARIM
1.OĞUZHAN KASAR (Yıldızlar Türkiye 1.si)
2.RABİA TÜRKOĞLU (Yıldızlar Türkiye 2.si)
3.EYNEP KILIÇ (Yıldızlar Türkiye 3.sü)
4.YILMAZ ÖZKAYA (Yıldızlar Türkiye 1.si)
5.MERVE DİLEKÇİ (Yıldızlar Türkiye 3.Sü)
6.GÖKHAN TEMUR (Minikler Türkiye 1.si)
7.NAZMİ GÜVEN (Gençler Türkiye 2.si)
8. TANSEL KUŞÇU (Gençler Türkiye 1.si)
9.MURAT TEKİN ÖZKILIÇ (Gençler Türkiye 2.si)
10. MUSTAFA GÜVEN (Gençler Türkiye 2.si)
11.MUSTAFA ÖZTEMİZ (Gençler Türkiye 2.si)
12.BÜLENT ÖZSOY (Gençler Türkiye 2.si)
13.MEDET ŞAHBAZ (Gençler Türkiye 3.sü)
14.AHU BALAK (Pumse Türkiye 3.sü)
15.BERAY ŞAHİN ((Pumse Türkiye 3.sü)
16. BEKİR ÖZSAÇMACI (Kick Boks Türkiye 1.si)
17.MURAT TAŞ (Muayi Thai Türkiye 1.si)
18.MURAT KARA (Muayi Thai Türkiye 2.si)
19.DAMLA TOZDEMİR (Muayi Thai Türkiye 2.si)
20. MERYEM PEKDEMİR (Muayi Thai Türkiye 2.si)
21.SULTAN BOZKURT(Muayi Thai Türkiye 2.si)